اسکوپ کردن سنگ نما چیست؟

کاربرد سنگ مرمریت در ساختمان
کاربرد سنگ مرمریت در ساختمان
سپتامبر 5, 2020
Marble stone
اسلب سنگ مرمر
سپتامبر 11, 2020
اسکوپ کردن سنگ نما

در این مقاله به توضیح اسکوپ کردن سنگ نما با هم می پردازیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

در مقاله سنگ های مناسب نمای ساختمان به معرفی سنگ هایی پرداختیم که می شد در نمای ساختمان از آن ها استفاده کنیم. همچنین به بحث در مورد نحوه انتخاب و  خرید سنگ نمای مناسب مناطق مرطوب پرداختیم. در این مقاله می خواهیم بدانیم که چطور این سنگ های انتخاب شده را به نما بچسبانیم که بعد از گذشت زمان از نما به پایین سقوط نکند.

در گذشته ( و یا شاید حتی امروز!) از دوغاب برای چسباندن سنگ ها به استفاده می کردند. مشکل دوغاب این بود که سنگ هایی مثل سنگ گرانیت که آب را کمتر به خود جذب می کنند، پس از مدتی از نما کنده می شد و به زمین می افتاد. برای رفع این مشکل از رول پلاک و پیچ کردن سنگ به نما استفاده کردند. عیب این روش هم این بود که پیچ بعد از مدتی زنگ می زد و سنگ نما را خراب می کرد. اما امروزه از روش اسکوپ سیمی سنگ به نما استفاده می کنند که مشکلات دو روش قبلی را حل می کند. در لبه های سنگ شیار هایی قرار می دهند، سیم اسکوپ را از آن عبور می دهند. فاصله بین سیم تا سنگ را قطعات کوچک سنگ قرار می دهند که  وظیفه آن فاصله اندازی است تا سیم کاملا در داخل ملات یا دوغاب قرار گیرد. ضخامت سیمی که استفاده می شود باید بین 1 و نیم میلی متر تا 2 میلی متر باشد. دقت کنید سیم مورد استفاده حتما باید گالوانیزه باشد. اگر سیم چینی باشد، گالوانیزه نیست و به سرعت می پوسد و زنگ می زند.

برای خرید انواع سنگ مناسب نما از جمله سنگ تراورتن عباس آباد و … می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با کارشناسان ما در مجموعه ام آر تی تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

09139313266