سنگ های مناسب نمای ساختمان

انواع پله گرانیت
سنگ گرانیت چه نوع سنگی است؟
اکتبر 15, 2019
سنگ
کاربردهای سنگ تراورتن در ساختمان
اکتبر 16, 2019
سنگ مناسب نمای ساختمان

سنگ های مناسب نمای ساختمان کدام سنگ ها هستند؟

بهترین سنگ برای نمای ساختمان چیست؟

یکی از مهم ترین کاربردهای سنگ ها، استفاده از آن ها به عنوان نمای ساختمان است. از جمله دلایلی که از سنگ ها برای نمای ساختمان استفاده می شود، مقاومت بالای آن ها در مقابل اشعه های خطرناک خورشیدی از جمله فرابنفش است. زیبایی و در دسترس بودن سنگ ها نیز دلایل دیگری هستند که برای نمای ساختمان طرفداران زیادی دارند.

اما شاید بخواهید بدانید که سنگ هایی که برای نمای ساختمان استفاده می شوند، باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ مهم ترین خصیصه ای که سنگ های نمای ساختمان باید داشته باشند، این است که در برابر سرما، رطوبت و گرما مقاوم باشند. سنگ تراورتن ، سنگ گرانیت ، سنگ سنداستون ، از جمله سنگ هایی هستند که برای استفاده در نمای خارجی ساختمان بسیار پرطرفدار می باشند.

چرا از سنگ تراورتن در نمای ساختمان استفاده کنیم؟

از آن جایی که سنگ تراورتن ، جنس آهکی و سطحی متخلخل دارد، با سیمان خیلی راحت به دیوار می چسبد و نمای ساختمان شما را مستحکم می کند. سنگ تراورتن از آن جایی که طرح ها و رنگ های مختلفی دارد، و نیز قیمت مناسبی هم دارد، طرفداران بسیار زیادی دارد. همچنین استحکام بالای آن نیز باعث شده تا جایگاه ویژه ای در انتخاب های موجود برای نمای ساختمان داشته باشد.

استفاده از سنگ گرانیت در نمای ساختمان

از سنگ گرانیت با به کارگیری ترفندهایی می توان در نمای ساختمان استفاده کرد. از جمله این که می توان سنگ گرانیت را با ابزارهای مختلف بست تا مقاومت سنگ بالاتر برود. زیرا سنگ گرانیت به تنهایی مقاومت بالایی ندارد چون به راحتی با دوغاب ترکیب نمی شود و جذب آب آن هم در آن انجام نمی شود.

سنگ های مناسب نمای ساختمان در این مقاله توضیح داده شد. برای خرید سنگ تراورتن عباس آباد و انواع دیگر سنگ تراورتن، خرید سنگ گرانیت و سایر سنگ های مناسب نمای ساختمان می توانید با کارشناسان ما در بازرگانی ام آر تی تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.